فساد ساختاري | بلاگ

فساد ساختاري

تعرفه تبلیغات در سایت

قدرت  در ايران اولاً متمركز است و ثانياً نظارت ضعيفي  روي آن  صورت مي گيرد  و از همه مهمتر اينكه  فضاي باز براي منتقدين و رسانه ها به آن شكل كه  مي بايد وجود ندارد  و براي همين است كه قدرت در ايران فساد آور بوده و امضايي طلايي ويا قلم طلايي مصداق پيدا كرده و مفهوم مي يابد و مبارزه با فساد در اين جامعه از طريق شفافيت به بن بست مي رسد . حالا چه اصولگرا در راس اين قدرت قرار بگيرد و يا اصلاح طلب فرقي نخواهد كرد زيرا تا زماني كه سيستم و ساختار اصلاح نگردد ، در بر همين پاشنه خواهد چرخيد  و اين سيكل  معيوب و فساد آور همچنان تكرار خواهد شد .  

اصلاح طلب بودن عكس انداختن با آقاي خاتمي يا قرار گرفتن در داخل ليست اميد يا  خوداصلاح پنداري در گعده ها و جلسات محفلي نيست. اصلاح طلب كسي است كه به دم و دستگاه و قدرت آلوده نشود. رانت را نپذيرد و همه  اموراتش  شفاف باشد.  

اصلاح مملكتي كه فساد در آن نهادينه شده و زير هر سنگي  را كه بلند ميكني يك مصيبت تازه پديدار مي شود چاره اي ندارد  جز اصلاح ساختار و شركت دادن مردم  در برنامه ريزي هاي دولت  ، بهمراه  شفاف سازي  و از همه مهمتر تقويت سيستم نظارتي آن ،  چون دولت و هر سازماني بدون سيستم صحيح نظارت ، دوباره در  دام فساد گرفتار خواهد شد و چشمان ضعيف  نظارت راه را بر دزدان ، اختلاسگران و غارتگران بيت المال  باز خواهد نمود.

فساد ساختاری,فساد ساختاری در ایران,...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : شنبه 10 مهر 1395 ساعت: 9:28