فاجعه ای بنام کارمندان و مسئولان دو تابعیتی در دولت

ساخت وبلاگ
چکیده : در ماده 989 قانون مدنی به صراحت آمده است؛ هر تبعه ایرانی که بدون رعایت مقررات قانونی بعد ا... با عنوان : فاجعه ای بنام کارمندان و مسئولان دو تابعیتی در دولت بخوانید :

در ماده 989 قانون مدنی به صراحت آمده است؛ هر تبعه ایرانی که بدون رعایت مقررات قانونی بعد از تاریخ ۱۲۸۰ شمسی تابعیت خارجی تحصیل کرده باشد تبعیت خارجی او، کأن لم یکن بوده و تبعه‌ ایران شناخته می‌شود ولی در عین حال کلیه‌ اموال غیرمنقوله‌ او با نظارت مدعی‌العموم محل به فروش رسیده و پس از وضع مخارج فروش، قیمت آن به او داده خواهد شد و به علاوه از اشتغال به وزارت و معاونت وزارت و عضویت مجالس مقننه و انجمن‌های ایالتی و ولایتی و بلدی و هر گونه مشاغل دولتی محروم خواهد بود.

اصلاً چه معنی دارد کسی که تابعیت کشور دیگری بغیر از ایران را هم دارد در مشاغل و مناصب حکومتی و دولتی بکار گرفته شود. مگر نه این است که او به احتمال خیلی زیاد با کوچکترین تغییر و اتفاقی به کشور دوم خود که بمراتب توسعه یافته تر و برای گذران زندگی راحت تر و دارای امکانات بیشتری هست خواهد رفت. نمونه بارز آقای خاوری که اگر دو معمولی دولت  تابعیت دوم دارند و خانواده بسیاری از این مقامات در کشور ایران زندگی نمی کنند و دراصل این مقامات محترم نیز منتظر هستند تا دوران ریاستشان بپایان برسد و یا دوران بازنشتگی شان فرا برسد تا رخت از این مملکت بر بندند.  اگر بدانم فردا در این مملکت نخواهم ماند  آیا دلمان برای منابع طبیعی این آب و خاک خواهد سوخت؟  دو تابعیتی ها  مختارند هر جا می خواهند مشغول شوند ولی نه در جایگاه تصمیم سازی و برنامه ریزی برای آینده این مملکت.قحط الرجال نیست و کمبود مفاد قانونی  هم نداریم بلکه در اجرا و تفسیر آنها کوتاهی میکنیم و مملکت را در سراشیبی سقوط قرار می دهیم .


برچسب‌ها: دو تابعیتی
نوشته شده توسط محمدرضا غلامی در 16:23 |  لینک ثابت   • 

...
نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 22 اسفند 1396 ساعت: 8:07