داروی به نام نظارت دقیق و مستمر | بلاگ

داروی به نام نظارت دقیق و مستمر

تعرفه تبلیغات در سایت

چرا در مملکت ما دروغ گفتن ، دور زدن قانون، ضایع کردن حق دیگران ، کشیدن چک بی محل، رشوه دادن و رشوه گرفتن و  انواع دیگر تخلفات و هزار ناهنجاری اقتصادی و اجتماعی دیگر به راحتی و سهولت انجام می شود؟

کاری به کشورهای دیگر بخصوص کشورهای توسعه یافته ندارم و نمی خواهم هم با آنها خودمان را مقایسه کنم، می خواهم بدانم کجای کار ما ایراد دارد ؟ چرا ما از قانونمند بودن فراری هستیم ؟ چرا همیشه بدنبال راه های میانبر و سهل می گردیم؟ دیروز اخبار تلویزیون ، بیمارستانی را نشان می داد که سالها بدون مجوز مشغول فعالیت بوده و یا کارخانه تولیدی مواد غذایی را نشان می داد که تاریخ انقضاء مواد غذایی تولید شده خود را دستکاری کرده بودند ، یا می شنویم که کارمندی که در عرض یکسال میلیاردها تومان تخلف کرده بود فقط به انفصال از خدمت محکوم شده است ویا می شناسیم افرادی را که با اختلاس و رانت ره صد ساله را یکشبه رفته اند و آب هم از آب تکان نخورده است و متخلفان بسیاری که هنوز هم که هنوز است راست راست می گردند و به ریش من و تو می خندند. جوابگو نبودن مسئولین و یا جوابهای سر بالا دادن به مردم به مد روز منش سیاستمداران و مسئولین تبدیل شده است و هزاران مورد دیگر که در این کشور از سطوح بالاتر تا سطوح عادی جامعه به انواع اشکال مختلف اتفاق می افتد و هر روز به وفور شاهد آن هستیم . علت کجاست؟ چرا سرمان در مقابل قانون خم نمی شود؟ آیا قانون ما نقص دارد؟ آیا قانون در اجرا لنگ می زند؟   

وقتی می بینیم که آدمهای متخلف و کسانی که قانون را دور می زنند، موفق تر هستند و پیشرفتشان سریعتر است و زودتر به هدف خود می رسند و  وقتی می بینیم دروغ گفتن هزینه ای ندارد و از راست گفتن هزینه  اش کمتر است . وقتی می توان خلاف قانون عمل کرد و جوابگو نبود و موارد بسیار دیگر ،چه انتظاری می توان داشت ؟  حال می توانیم  دلیل قانون گریز بودن را براحتی متوجه شویم  . چیزی که به نظر می رسد   با فرض داشتن قانون بدون نقص و کامل متوجه آن شده باشیم  که مغفول افتاده ودرست به آن پرداخته نمی شود نظارت بر نحوه اجرای قانون  است ،که البته علت  مغفول افتادن آن هم مشخص است ، زیرا پرداختن و پر و بال دادن به آن خیلی ها را از نان خوردن و البته مفت خوری و تخلف  وانجام آزادانه اعمال غیر قانونی باز خواهد داشت ، عدم وجود نظارت صحیح  از عوامل اصلی قانون گریزی و انواع تخلفات می باشد .  با نظارت صحیح و البته مستمر و  با استفاده از تکنولوژی روز  می توان خیلی از بی قانونی ها را حذف و هزینه انجام آن را بالا برد. در کنار نظارت سیستمی با تجهیز به  تکنولوژی  روز ، عامل بعدی که نقش مهمی در کنترل بی قانونی دارد اقتصاد است ، مشوقهای اقتصادی و در کنار آن جرایم نقدی که برای اعمال غیر قانونی  پیش بینی می گردد می تواند در کنترل و ایجاد نظم  و عدالت  اقتصادی و اجتماعی نقش بسیار موثری داشته باشد. محرومیت های اجتماعی هم از عوامل کنترل محسوب می شود که در کنار جرایم  اقتصادی می تواند نقش بسزایی  در اجرای درست قانون ایفا نماید که این عوامل باید دوش به دوش هم با نظارت دقیق و مستمر باعث نهادینه شدن قانون مداری  در بطن جامعه گردد. هیچکس نباید از اجرای قانون مستثنی گردد . که  البته آزادی مطبوعات و دسترسی آزاد مردم به اطلاعات نیز می تواند از  استثناها و قانون گریزی بعضی افراد خاص  جلوگیری و در اجرای دقیق قانون  به ساختار نظارت مستمر  بیانجامد.  

گیاه دارویی به نام تاجریزی,گیاه دارویی به نام palmetto,دارویی به نام طلسم,داروی گیاهی به نام چشم,داروی گیاهی به نام طلسم,داروی گیاهی به نام جفت,داروی گیاهی به نام چشوم,ازگیاهان دارویی به نام تاجریزی,دارو گیاهی به نام چشم,از گیاهان داروی به نام تاجریزی,...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : شنبه 10 مهر 1395 ساعت: 9:28